16 Aralık 2012 Pazar

peki ya hafızanda hiç olmamış bir şeyin hatırası duruyorsa?

15 yorum:

 1. zaten hayat tam da o olmamış hatıralar sebebiyle daha çekilir ya!
  olabilme ihtimali olmasa tüm imkansızlıkların, alın götünüze sokun boktan hayatlarınızı deyip çekip giderim. lakin nereye, onu ben de bilmiyorum.

  YanıtlaSil
 2. tüm imkansızlıkların olmasa olmaz ihtimallerinin çekilir kıldığı boktan hayatlara ve çekip gidemeyenlere kaldırıyorum kadehimi o zaman...


  YanıtlaSil
 3. Elbette, hatta cevabı - kendime göre- biliyorum: hatırladığın bir şey mutlaka olmuştur. Evrenin şimdi bulunduğun boyutunda değilse diğer boyutlarından birinde olmuştur bu. Kesinlikle. Bu boyutlar kelimesinin içini doldurmaksa sana kalmış :)

  YanıtlaSil
 4. Ben uydurmuştum zamanında sonra literatüre girdimi bilmem.Bi bakmalı gugul hazretlerine.Genetik,kalıtımsal olarak bir çok şey bir sonraki nesle geçiyorsa neden hafızada geçmesin?
  yani demem odur ki "genetik hafıza" diye bir şey var bence.mesela rüyanızda hiç gitmediğiniz bir ülkedeyseniz,hani reankarnasyon değilde belkide 3 kuşak öncesi dedenize ait bir hatıra..saçmalıyorum mu,bilemedim ya :) güzel blog.. Cindy lauper iyidir yahu( aşağıdaki yazıya gönderme) hadi hep beraber timeee afterrr time,tiiime after timee :)

  YanıtlaSil
 5. bilimsel uydurmalarınızla yeni bir anlamsal boyut kattınız tek mısralık şiirime, müşerref oldum :)

  diğer çift mısralık şiirime de gönderme yaparak beni ziyadesiyle mesut ettiniz zira pek bir kitle şiiri yazdığımdan anlaşılmıyorum zannediyor idim...

  niye böyle kırılıp dökülüyorum acaba iki iltifat duyunca?
  hep muhteşem hürrem dizisi yüzünden; sürekli ziyadesiyle, zinhar filan demek geliyor içimden...normal yaşantımda da bu tip saçmalıklar yapamayacğım için böyle blog yorumlarında soytarılık yapıyorum idare et artık.
  şu parçası da ayrıca bi güzel:
  http://www.youtube.com/watch?v=jDFNln8kuPo

  YanıtlaSil
 6. Az daha Cindy lauper'a soğumama sebep olacak bir dinletiydi ama teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 7. halen aklındaysa ve unutmamışsan , belki de olmasının zamanı gelmiştir.. bu harekete geçmen için bir işaret de olabilir.. kaybolmasına ve unutulmasına izin verme bence !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. peki cevap ver öyleyse;
   pırıl pırıl bir suyun kenarındasın
   suyun üzerinde muazzam bir yaratığın aksi beliriyor
   birden ani bir refleksle arkanı dönüp aksin gerçekte ne olduğunu mu görmek istersin?
   suya elini sokup aksi bozmak mı istersin?
   üçüncü bir seçenek daha olduğunu sen de biliyorsun :)

   Sil
 8. burada benim ne istediğim değil , senin ne istediğin önemli uçankızböceği :)
  beni boşver, ben sana yukarıda yol gösterdim.
  sudan korkuyorsan suya girmezsin. benim düz mantığımı affet ama iki ihtimal vardır her zaman. biri evet , diğeri de hayırdır. ya suya girersin ya da girmezsin.

  YanıtlaSil
 9. bilmem belki de sen haklısın :)

  YanıtlaSil